5 sposobów, aby ubezpieczenie zdrowotne stało się bardziej przystępne

Koszty ubezpieczenia zdrowotnego wciąż wymykają się spod kontroli. Staje się tak drogi, że nawet pracownicy bez osób zależnych mają trudności z utrzymaniem swoich kosztów pod kontrolą. W rzeczywistości cena ubezpieczenia zdrowotnego jest tak dużym problemem dla wielu osób, że stała się jednym z głównych tematów wyszukiwań Google w 2018 roku – co odzwierciedla, jak ważne jest przystępne pokrycie dla Amerykanów. Niestety, nie ma łatwej odpowiedzi, jeśli chodzi o obniżenie kosztów ubezpieczenia zdrowotnego – i to nie tylko dlatego, że ubezpieczyciele chcą chronić własne interesy. Aby mieć realny wpływ na to, ile ludzie płacą za ubezpieczenie, trzeba przyjrzeć się wszystkiemu – od systemu jako całości po najmniejsze szczegóły. Oto 5 sposobów, dzięki którym ubezpieczenie zdrowotne będzie bardziej przystępne cenowo.

Darmowa opieka medyczna dla osób na niepełnym etacie

Opieka zdrowotna jest podstawowym prawem człowieka. A jednak w Stanach Zjednoczonych miliony osób o niskich dochodach mają trudności z zapewnieniem sobie nawet najbardziej podstawowej opieki. Jednym ze sposobów pomocy tym ludziom jest wyeliminowanie kosztów zewnętrznych, które sprawiają, że podstawowa opieka jest tak droga. W 2001 roku Kongres uchwalił Stanowy Program Ubezpieczeń Zdrowotnych Dzieci, który zapewnia pokrycie dla dzieci, których dochód rodzinny jest poniżej pewnej kwoty. Jednak nie wszystkie stany uczestniczą w tym programie i wiele osób nadal nie może się do niego zapisać. Gdyby więcej stanów rozszerzyło ten program na dorosłych o niskich dochodach, o wiele więcej osób mogłoby sobie pozwolić na ubezpieczenie zdrowotne. Ludzie, których nie stać na ubezpieczenie zdrowotne, częściej unikają opieki medycznej, co może prowadzić do gorszych wyników zdrowotnych i wyższych kosztów leczenia dla wszystkich. Program taki jak ten mógłby poprawić zdrowie publiczne i obniżyć koszty opieki zdrowotnej dla wszystkich Amerykanów.

Oceń, ile jesteś w stanie zapłacić za ubezpieczenie zdrowotne

Ubezpieczenie zdrowotne jest usługą, tak jak telewizja kablowa czy internet. Jeśli możesz uzyskać dobrą ofertę na swoją usługę, powinieneś być zadowolony z ceny. Przy tak wielu osobach zmagających się z wysokimi kosztami ubezpieczenia zdrowotnego, można by założyć, że najlepszym sposobem na obniżenie kosztów jest po prostu kupienie jak najtańszego ubezpieczenia. Ale to niekoniecznie jest prawda. Można zaoszczędzić pieniądze wybierając plan zdrowotny z niższą składką, ale wyższymi wydatkami zewnętrznymi. Na przykład, jeśli jesteś w wieku od 25 do 34 lat i patrzysz na srebrny plan, który kosztuje $3,000 rocznie, a maksymalny koszt out-of-pocket wynosi $7,500, prawdopodobnie będziesz zadowolony z tego pokrycia. Z drugiej strony, jeśli jesteś w tym samym wieku i patrzysz na srebrny plan, który kosztuje $3,000, ale ma $5,000 out-of-pocket maximum, możesz zdecydować, że nie warto. Należy pamiętać, że osoby o wyższych dochodach często muszą płacić więcej za ubezpieczenie zdrowotne, ale mają też większy wybór.

Zwroty za operacje plastyczne i sesje akupunktury

Ubezpieczenie zdrowotne ma pokryć twoje rachunki medyczne, ale niestety wiele planów ubezpieczeń zdrowotnych ma obecnie tak wysokie wydatki out-of-pocket, że w zasadzie nie można sobie na nie pozwolić. Na szczęście istnieją sposoby, aby obniżyć koszty, jeśli twój plan ma wysokie współpłatności i potrącenia. Na przykład, jeśli masz wysoki udział własny w wysokości $5,000 rocznie i poddasz się operacji plastycznej, twój plan prawdopodobnie pokryje tylko niewielki procent kosztów. W tym przypadku, można negocjować z chirurgiem, aby wziąć zniżkę. Można również przyjrzeć się znalezieniu tańszego lekarza, który nie praktykuje na dużej objętości. Istnieją inne podejścia, które mogą zmniejszyć koszty planu wysokiego potrącenia. Na przykład, jeśli masz sesję chirurgii plastycznej, która kosztuje 5000 dolarów, możesz poprosić swojego chirurga plastycznego o pokrycie tylko połowy kosztów. Możesz również zapytać swojego lekarza, czy widziałby cię za darmo, gdybyś zapłacił procent kosztów.

Rezygnacja z pewnych usług lub poleganie na alternatywnych firmach ubezpieczeniowych

Jeśli Twój plan ubezpieczenia zdrowotnego ma wysokie potrącenia i/lub wysokie współpłatności, możesz zrezygnować z pokrycia pewnych usług i wziąć na siebie finansowe uderzenie. Na przykład, jeśli Państwa udział własny wynosi $5,000, mogą Państwo zdecydować się na zapłacenie pełnego kosztu wizyty lekarskiej zamiast prosić lekarza o zaakceptowanie procentu kosztów. Można też zdecydować się na rezygnację z testu medycznego lub leczenia, którego cena jest wysoka. Inną opcją jest poszukanie innego planu ubezpieczenia zdrowotnego. Należy jednak uważać, aby upewnić się, że porównujemy jabłka z jabłkami. Tylko dlatego, że jeden plan jest tańszy, nie oznacza, że obejmuje te same usługi, co obecny plan. Na przykład, jeden plan może pokrywać wizyty na pogotowiu, podczas gdy inny nie.

Ubezpieczenie pracownicze lub indywidualne

Inną opcją jest wykupienie planu ubezpieczenia zdrowotnego poprzez miejsce pracy. Może to być dobra opcja, jeśli Twoja firma oferuje ubezpieczenie zdrowotne lub jeśli zaoferowano Ci pokrycie jako część Twojego zatrudnienia. Jednakże, nawet jeśli posiadamy ubezpieczenie w miejscu pracy, nadal możemy zaoszczędzić pieniądze poprzez rozejrzenie się za tańszym planem. Być może uda się uzyskać lepszą ofertę poprzez zakup innego planu, np. planu brązowego lub planu na stanowej giełdzie ubezpieczeń. Jeśli mają Państwo mniej niż 26 lat i nie posiadają ubezpieczenia, mogą Państwo również zakupić plan ubezpieczeń zdrowotnych na rynku indywidualnym.

Wnioski

Choć może być trudno sprawić, by ubezpieczenie zdrowotne było bardziej przystępne, istnieją kroki, które można podjąć, by zaoszczędzić pieniądze. Oto sposoby na obniżenie kosztów ubezpieczenia zdrowotnego: – Shop around for a cheaper plan. Bądź ostrożny, aby upewnić się, że porównujesz jabłka z jabłkami.

Ubezpieczenie zdrowotne jest drogie i staje się coraz droższe. Jeśli nie jesteś ubezpieczony, możesz skończyć płacąc dużo pieniędzy za opiekę, której mógłbyś uniknąć, gdybyś miał pokrycie.

Aby jeszcze bardziej pogorszyć sytuację, wiele osób jest teraz porzucanych ze swoich planów ubezpieczeniowych z powodu nowego prawa opieki zdrowotnej. Ważne jest, aby spojrzeć na to, jakie czynniki przyczyniają się do tego wzrostu cen, aby znaleźć sposób, aby zasięg był bardziej przystępny.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.