5 sposobów wykorzystania laptopów Dell w biurze

Z perspektywy biznesowej wielu informatyków dostrzega wartość ponownego wykorzystania starych komputerów stacjonarnych, laptopów i tabletów do uruchamiania oprogramowania, które normalnie byłoby obsługiwane przez komputer PC lub laptop. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku starszych komputerów – nawet tych z zainstalowanym świeżym systemem operacyjnym – które mogą być ponownie wykorzystane z różnymi programami i dodatkami, które czynią je bardziej użytecznymi niż tylko przestarzały kawałek sprzętu. Oprócz nadania starym urządzeniom nowego życia, będziesz mógł je wykorzystać w taki sam sposób, jakby były nowe. Dziś przyjrzymy się niektórym powodom, dla których warto rozważyć ponowne wykorzystanie laptopa Dell do użytku w biurze, zamiast go wymieniać. W zależności od potrzeb firmy i budżetu, istnieje kilka różnych sposobów, aby to zrobić.

Kupno nowego laptopa Dell

Laptopy Dell można odsprzedać lub poddać recyklingowi już po kilku miesiącach użytkowania, co czyni je świetną opcją pozwalającą uniknąć wydatków na nowy zakup. Chociaż nowsze modele mogą mieć szybsze procesory i dodatkową pamięć masową, wiele z dzisiejszych najlepszych modeli jest bardziej niż zdolnych do uruchomienia istniejącego oprogramowania. Jeśli maszyna, której używasz, jest starsza, często możesz znaleźć odnowione laptopy Dell po obniżonej cenie. Pochodzą one z oryginalnej gwarancji maszyny, a także zostały przetestowane i poświadczone, że były w dobrym stanie roboczym. Można również sprawdzić eBay lub Amazon, ponieważ oba są wspólne miejsca, aby znaleźć odnowione modele.

Modernizacja istniejącego laptopa Dell

Laptopy Dell można odsprzedać lub poddać recyklingowi już po kilku miesiącach użytkowania, co czyni je świetną opcją pozwalającą uniknąć wydatków na nowy zakup

Podczas modernizacji istniejącego laptopa Dell można zachować istniejący sprzęt na miejscu i dodać nowe komponenty. Może to być szczególnie przydatne w przypadku rozszerzania przestrzeni dyskowej, instalowania wydajniejszego procesora lub aktualizacji do nowszej wersji systemu Windows. W zależności od wybranego modelu, może być również możliwe uaktualnienie systemu operacyjnego. Podczas modernizacji laptopa Dell istnieje wiele opcji, w tym użycie dysku zewnętrznego do tymczasowego przechowywania danych, których nie chcesz stracić, oraz ponowna instalacja programów. Jeśli modernizujesz starszy komputer, często możesz znaleźć odnowione modele po obniżonej cenie od firmy Dell lub innych sprzedawców.

Ponowna instalacja systemu Windows i oprogramowania na istniejącym laptopie Dell

Jeśli Twój istniejący laptop Dell ma już kilka lat lub po prostu chcesz spróbować czegoś nowego, możesz ponownie zainstalować na nim system Windows i swoje programy. Spowoduje to przywrócenie urządzenia do stanu fabrycznego i wymazanie wszelkich danych, które obecnie są na nim przechowywane. Będzie to wymagało wykonania kopii zapasowej wszystkich danych przed rozpoczęciem tego procesu, ale może to być zabawny i łatwy sposób na wypróbowanie innego systemu operacyjnego lub wersji systemu operacyjnego. Można również po prostu ponownie zainstalować oprogramowanie, które było na starym komputerze Dell. To może być szybki i łatwy sposób, aby uzyskać najnowszą wersję programów, jeśli nie masz czasu, aby uaktualnić do czegoś nowego.

Tworzenie maszyny wirtualnej

Jednym ze sposobów ponownego wykorzystania laptopa Dell jest utworzenie maszyny wirtualnej. Można to zrobić za pomocą oprogramowania do wirtualizacji, takiego jak Microsoft Hyper-V, VMware lub Oracle VirtualBox. Po skonfigurowaniu maszyny wirtualnej możesz zainstalować na niej swój dotychczasowy laptop Dell. Następnie możesz uzyskać dostęp do maszyny wirtualnej z dowolnego urządzenia, które ma dostęp do Internetu, więc możesz używać swojego starego komputera Dell ze smartfona lub tabletu.

Może to być szybki i łatwy sposób na wypróbowanie nowego komputera bez angażowania się w znaczące inwestycje. Jeśli chcesz po prostu przetestować oprogramowanie lub przesłać pliki, możesz skorzystać z tej metody bez konieczności instalowania nowego systemu operacyjnego.

Alternatywy dla ponownego wykorzystania laptopa Dell

Jeśli wahasz się przed ponownym użyciem laptopa Dell, zawsze możesz przekazać stary komputer na cele charytatywne. To może nie być opcja, jeśli Twoja firma regularnie wymienia swoje komputery, ale jeśli pojedyncza jednostka przekroczyła swój okres użytkowania, może to być opcja. Możesz także zorganizować aukcję w serwisie eBay lub Amazon, aby sprzedać swój stary laptop Dell. Pozwoli to zachować pieniądze ze sprzedaży, lub można umieścić go w kierunku nowego zakupu. Jeśli zdecydujesz się na ponowne wykorzystanie starego komputera Dell, upewnij się, że oczyścisz kurz z jego wentylatorów, otworów wentylacyjnych i innych elementów wewnętrznych. Można to zrobić odkurzając lub wdmuchując powietrze do otworów wentylacyjnych komputera za pomocą puszki ze sprężonym powietrzem.

Podsumowanie

Jeśli chodzi o ponowne wykorzystanie starszego komputera, istnieje kilka różnych opcji. Zakup nowego laptopa Dell to szybki i łatwy sposób na uzyskanie nowej maszyny z nowymi komponentami i świeżym systemem operacyjnym. Reinstalacja istniejącego laptopa Dell może być łatwym sposobem na ponowne zainstalowanie programów i danych lub wypróbowanie innego systemu operacyjnego.

Możesz również ponownie wykorzystać stary laptop Dell, po prostu ponownie instalując system Windows i swoje oprogramowanie. To może być szybki i łatwy sposób, aby wypróbować nowy komputer bez popełniania do znacznej inwestycji.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.