Bliższe spojrzenie na inwestowanie w Hiszpanii: Czy warto?

Inwestor patrzący na inwestycje w Hiszpanii musi zastanowić się pod trzema różnymi kątami. Po pierwsze, czy jest to dobre miejsce do lokowania pieniędzy? Po drugie, jakiego rodzaju zwrotu można się spodziewać z tamtejszych inwestycji? I wreszcie, ile kapitału będziesz potrzebował, aby rozpocząć swoje przedsięwzięcie? Skrupulatne planowanie finansowe i monitorowanie są obowiązkowe podczas inwestowania w każdej zagranicznej jurysdykcji. Każdy zainteresowany tym rynkiem powinien pamiętać, że korekta na giełdzie w ostatnich latach odwiodła wielu inwestorów od hiszpańskiej gospodarki. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat inwestowania w Hiszpanii oraz plusów i minusów takiego działania.

Czy inwestowanie w Hiszpanii się opłaca?

Inwestor patrzący na inwestycje w Hiszpanii musi zastanowić się pod trzema różnymi kątami

Inwestowanie na jakimkolwiek rynku zagranicznym niesie ze sobą ryzyko, ponieważ żaden zagraniczny rząd nie gwarantuje wartości swojej waluty. Ponadto, ryzyko związane z inwestowaniem na jakimkolwiek rynku zagranicznym wzrasta wraz z odległością pomiędzy inwestorem a inwestycją. Egzotyczne, odległe kraje, takie jak Hiszpania, muszą konkurować z innymi, bardziej znanymi i bliższymi lokalizacjami, takimi jak Stany Zjednoczone. Nabycie hiszpańskiej nieruchomości inwestycyjnej może być ekscytującą perspektywą, ale ten sam entuzjazm musi być zastosowany do analizy i badań związanych z tą decyzją.

Jakiego rodzaju zwrotu możesz się spodziewać?

Oczekiwany zwrot z inwestycji w Hiszpanii zależy od rodzaju nieruchomości, którą się kupuje. Cena nieruchomości mieszkalnych w Hiszpanii spadła w ciągu ostatnich kilku lat i obecnie znajduje się na niskim poziomie. Na przykład, najwyższej jakości nieruchomość w Madrycie jest obecnie sprzedawana za około 250 000 dolarów, czyli 188 000 euro. Ten poziom cen jest znacznie niższy niż szczytowa cena 500 000 USD, która została osiągnięta w 2014 roku. W dłuższej perspektywie może to przynieść przybliżony roczny zwrot w wysokości 3,1%. Jeśli zdecydujesz się zainwestować w nieruchomości komercyjne, oczekiwany zwrot będzie prawdopodobnie wyższy. Koszty nieruchomości komercyjnych w Hiszpanii znacznie wzrosły w ciągu ostatnich kilku lat, a cena nieruchomości o najwyższej jakości wzrosła do około 7-krotności rocznego czynszu. Zakładając 7% roczny zwrot z inwestycji, po 10 latach można spodziewać się zysku w wysokości 170 000 USD. Taki rodzaj zwrotu jest atrakcyjny, biorąc pod uwagę niskie ryzyko.

Ile kapitału potrzebujemy, aby zainwestować w nieruchomość?

Inwestowanie na jakimkolwiek rynku zagranicznym niesie ze sobą ryzyko, ponieważ żaden zagraniczny rząd nie gwarantuje wartości swojej waluty

Kwota pieniędzy, którą musisz zainwestować w nieruchomość zależy od tego, jaki rodzaj nieruchomości chcesz kupić. Jeśli chcesz kupić nieruchomość mieszkalną, powinieneś dążyć do zainwestowania co najmniej $250,000. W przypadku nieruchomości komercyjnych, trzeba będzie zainwestować co najmniej 500 000 dolarów. Ważne jest, aby pamiętać, że znaczna część inwestycji pójdzie w kierunku kosztów zakupu. Obejmuje to cenę zakupu, koszty sprzedaży, podatki od przeniesienia ziemi, opłaty za pośrednictwo i inne wydatki. Innymi słowy, będziesz miał tylko 10% do 15% swoich pieniędzy w lewo, aby dokonać rocznego zwrotu.

Zdolność kredytowa w Hiszpanii

Wynik kredytowy w Hiszpanii jest porównywalny z wynikiem w Stanach Zjednoczonych. Ci, którzy mają wynik kredytowy mniejszy niż 650, będą mieli trudności z uzyskaniem kredytu hipotecznego lub pożyczki na inwestycje. Osoby z oceną kredytową 650 lub wyższą mogą uzyskać pożyczkę na większości warunków. Kredytodawcy hipoteczni w Hiszpanii zazwyczaj wymagają składki na ubezpieczenie domu w wysokości około 50 USD rocznie. Ubezpieczenie domu w Hiszpanii jest obowiązkowe i nie jest opcjonalne. Interesujące jest to, że ubezpieczenie domu w Hiszpanii wynosi około 50 USD rocznie, co jest znacznie niższe niż ubezpieczenie hipoteczne w Stanach Zjednoczonych.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.