Najważniejsze cechy dobrego ubezpieczenia OC dla lekarzy?

Kiedy jesteś lekarzem, nie tylko twoja wiedza i doświadczenie czynią cię niezastąpionym; jest to również zaufanie, którym darzą cię pacjenci oraz ryzyko odpowiedzialności, które wiąże się z twoją pracą. Jeśli jeden z pacjentów dozna urazu podczas sprawowania opieki, może pozwać cię za zaniedbanie i kosztować cię małą fortunę. Dlatego też wykupienie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej jako lekarz jest nie tylko rozsądne, ale i niezbędne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak działa ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, jakiego rodzaju pokrycia potrzebujesz, aby uchronić się przed pozwem i dlaczego polisa kwalifikująca się do ERISA jest niezbędna dla lekarzy, którzy pracują dla szpitali lub innych instytucji.

Skąd się bierze ubezpieczenie OC dla lekarzy?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności (lub ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej) pokrywa koszty obrony w sądzie, jeśli zostaniesz kiedykolwiek pozwany za błąd w sztuce. Standardowym sposobem uzyskania pokrycia jest firma ubezpieczeniowa. Płacisz składki, a jeśli zostaniesz pozwany za błąd w sztuce, firma ubezpieczeniowa płaci za twoją obronę i wszelkie odszkodowania przyznane pacjentowi. Polisy ubezpieczeniowe są umowami pomiędzy pacjentem a firmą ubezpieczeniową. Przed zakupem polisy należy upewnić się, że dokładnie rozumiemy za co płacimy, co polisa obejmuje, a czego nie.

Plan Ochrony Lekarza to polisa ubezpieczeniowa, która jest częścią programu samoasekuracji szpitala

Jaki jest cel ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej lekarza?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej chroni twój majątek w przypadku, gdy ktoś pozwie cię za zaniedbanie medyczne. Żaden lekarz nie jest w stanie całkowicie uniknąć błędów medycznych, ale z dobrą polisą ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej, możesz zabezpieczyć się finansowo, jeśli pacjent zostanie ranny z powodu Twojego błędu. Jeśli kiedykolwiek zostaniesz pozwany za błąd w sztuce, ubezpieczenie od odpowiedzialności zapłaci za Twoją obronę prawną, koszt ugody oraz odszkodowanie przyznane powodowi (takie jak utracone zarobki lub rachunki za leczenie). Koszt obrony w sądzie może wynieść setki tysięcy dolarów, a ugoda za błąd w sztuce może być liczona w milionach. Posiadanie ubezpieczenia może stanowić różnicę pomiędzy zachowaniem swojego majątku a utratą wszystkiego.

Pracownicy powinni wykupić własne ubezpieczenie od odpowiedzialności.

Kiedy jesteś pracownikiem, twój pracodawca zazwyczaj płaci składki na twoje medyczne ubezpieczenie od odpowiedzialności. To prawda, nawet jeśli jesteś dyrektorem generalnym. Kuszące może być myślenie, że firma pokryje koszty, jeśli kiedykolwiek zostaniesz pozwany, ale powinieneś wiedzieć, że ubezpieczenie, które obejmuje pracowników, zazwyczaj nie obejmuje ciebie. Dzieje się tak dlatego, że składki płacone przez pracodawcę są częścią kosztów ogólnych firmy, podczas gdy składki płacone przez dyrektora generalnego są uważane za jego osobisty wydatek. Jeśli kiedykolwiek zostaniesz pozwany, ubezpieczenie firmy pokryje pracowników, ale nie ciebie. Jeżeli kiedykolwiek będziesz miał ochotę pomyśleć inaczej, przypomnij sobie historię o prezesie, który poślizgnął się i upadł pod prysznicem. Pozwał on swoją firmę za emocjonalną traumę spowodowaną widokiem krwi pod prysznicem. Ubezpieczenie firmy obejmowało pracowników, ale nie prezesa.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej chroni twój majątek w przypadku, gdy ktoś pozwie cię za zaniedbanie medyczne

Plan Ochrony Lekarza (DHP) i ubezpieczenie od błędów w sztuce to nie to samo!

Plan Ochrony Lekarza to polisa ubezpieczeniowa, która jest częścią programu samoasekuracji szpitala. Jeśli masz DHP, nie musisz kupować ubezpieczenia od malpractice. Jesteś objęty polisą DHP swojego pracodawcy. Jeśli nie masz DHP i pracujesz w szpitalu, musisz wykupić ubezpieczenie od błędów w sztuce.

Jakie są podstawowe cechy dobrego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej lekarza?

  • Pokrycie: Upewnij się, że Twoja polisa obejmuje wszystkich lekarzy w Twojej praktyce, w tym Ciebie i Twój personel. Upewnij się również, że obejmuje ona wszystkie rodzaje opieki nad pacjentami, w tym zabiegi chirurgiczne.
  • Składki: Lekarze z czystą kartoteką mogą zazwyczaj uzyskać bardziej przystępne stawki niż ci z historią skarg na błędy w sztuce. Zapytaj swojego agenta o swoją historię i wpływ jaki będzie miała na wysokość składki.
  • Limit: Twoja polisa powinna mieć limit na kwotę, którą wypłaca w pojedynczym przypadku. W ten sposób, jeśli jeden z twoich pacjentów skończy z ogromną ugodą, nie będzie to wystarczające, aby zbankrutować.
  • Wyłączenia: Powinieneś upewnić się, że Twoja polisa nie wyklucza pokrycia dla procedur, które są powszechne i poważne, takie jak operacje serca, poważne operacje i położnictwo.
  • E & O: E&O oznacza błędy i zaniedbania, i jest to rodzaj pokrycia, którego oczekujemy w naszej polisie. Błędy występują wtedy, gdy popełnimy błąd, natomiast zaniechania mają miejsce wtedy, gdy nie zrobimy czegoś, co powinniśmy byli zrobić, np. nie poinformujemy pacjenta o skutkach ubocznych lub nie zalecimy dalszej opieki.

Kto powinien kupić ubezpieczenie OC?

Jeśli pracujesz w służbie zdrowia, musisz się zabezpieczyć. Nie bez powodu przysięga Hipokratesa podkreśla znaczenie obowiązku opieki lekarza nad pacjentem. Jeżeli pacjent dozna urazu lub co gorsza umrze z powodu zaniedbania z twojej strony, może cię pozwać o odszkodowanie. Jeśli zostaniesz uznany za odpowiedzialnego, możesz stracić swoją karierę i wszystkie swoje aktywa. Niezależnie od specjalizacji, jako pracownik służby zdrowia, jesteś narażony na większą odpowiedzialność niż prawie każdy inny zawód.

Podsumowanie

Jako lekarz, twoja praca wiąże się z nieodłącznym ryzykiem popełnienia błędów medycznych. Chociaż nie możesz całkowicie wyeliminować tych błędów, możesz podjąć kroki w celu zmniejszenia ryzyka i ochrony przed odpowiedzialnością, która wiąże się z tą pracą. Obejmuje to zakup ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla lekarzy, które ochroni Cię przed konsekwencjami finansowymi, jeśli pacjent dozna urazu w wyniku Twojego zaniedbania. Najważniejsze cechy dobrego ubezpieczenia OC dla lekarzy to pokrycie, składka, limit i wyłączenia. Jeśli pracujesz w dziedzinie medycyny wysokiego ryzyka, takiej jak chirurgia, będziesz chciał również upewnić się, że Twoja polisa zawiera pokrycie E & O.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.