Podłogi, które zmienią Twoje życie: Podłoga z desek warstwowych

Nie musisz być właścicielem drogiego domu lub mieć wysokiej klasy samochodu, o który trzeba dbać. Nawet jeśli mieszkasz w mieszkaniu, możesz sprawić, że twoja przestrzeń życiowa będzie wyglądać klasycznie i relaksująco, mając tylko kilka ładnych podłóg. Jeśli szukasz najlepszych niedrogich drewnianych podłóg, które również pomogą Ci wnieść elegancję i piękno do Twojego domu, sprawdź ten artykuł. W tym artykule będziemy omawiać różne rodzaje podłóg drewnianych z desek. Możesz być zaznajomiony z deski stodoły, ale poza tym, może nie znasz wielu innych rodzajów podłóg drewnianych desek dostępnych na rynku dzisiaj.

Rodzaje podłóg z desek warstwowych

Jeśli szukasz bardziej opłacalnej opcji dla swojej podłogi z desek drewnianych, możesz rozważyć podłogę z desek laminowanych. Choć nie jest ona tak trwała jak podłoga z litego drewna, jest znacznie tańsza. Większość podłóg laminowanych desek dostępnych dzisiaj jest wykonana z drewna, które pochodzą z lasów zrównoważonych, co stawia mniejszy nacisk na środowisko. Dodatkowo, dzisiejsze podłogi z desek laminowanych mają doskonałą odporność na zarysowania, co czyni je doskonałym wyborem dla domów z dziećmi. Jeśli szukasz podłogi laminowanej o eleganckim wyglądzie, sprawdź dostępne dziś linie podłóg laminowanych.

Oczywiście nie uzyskasz tego samego wyglądu i wrażenia, co podłoga z desek z litego drewna za znacznie niższą cenę. W rzeczywistości większość podłóg laminowanych na rynku jest produkowana przy użyciu żywicy mocznikowo-formaldehydowej (UF), co sprawia, że wyglądają one niemal identycznie jak podłogi z litego drewna. Należy jednak pamiętać, że podłoga z desek laminowanych nie jest tak trwała jak podłoga z desek z litego drewna.

Zanim zaczniesz instalować podłogę z desek, będziesz chciał dokładnie wyczyścić podłoże

Podłogi w stylu rustykalnym

Wiekowy wygląd podłóg z litych desek drewnianych powrócił w ostatnich latach, i nie bez powodu. Kiedy ten rodzaj podłogi jest zainstalowany nad betonowym lub cementowym podłożem, zapewni Twojemu domowi lata piękna i trwałości. Wiekowy wygląd podłogi z desek drewnianych uzyskuje się poprzez nakładanie warstw poliuretanu na górną powierzchnię, a następnie szlifowanie jej w celu stworzenia przygnębionego wyglądu. Jednak trzeba będzie uważać podczas instalacji tego typu podłogi, ponieważ nie jest zalecane dla domów z małymi dziećmi. Podłoga z desek drewnianych będzie się rozszerzać i kurczyć z temperaturą i wilgotnością, co może spowodować uszkodzenia, zwłaszcza gdy istnieje problem wilgoci w domu. Jedynym sposobem na uniknięcie tego problemu jest instalacja podłogi z desek w miejscu, które nie jest bezpośrednio narażone na wilgoć.

Schody drewniane

Jednym z najlepszych sposobów na wprowadzenie elegancji i piękna podłogi z desek drewnianych do swojego domu jest instalacja drewnianych schodów. Możesz się zastanawiać, dlaczego drewniane schody, skoro równie dobrze możesz zainstalować w swoim domu drewnianą podłogę. Drewniane schody to nie tylko piękny i elegancki sposób na włączenie drewnianej podłogi do wystroju, są one również praktyczne. Być może zauważyłeś, że z wiekiem schody w Twoim domu zaczynają wyglądać na stare i zużyte. Z drewnianymi schodami, można uniknąć tego problemu, po prostu instalując lepszą jakość podłogi z desek w swoim domu. Najlepszą rzeczą w drewnianych schodach jest to, że nie trzeba wymieniać obecnych schodów, wystarczy wymienić podłogę z desek. Wszystko, co musisz zrobić, to usunąć starą podłogę deski i zainstalować nowy. Instalacja drewnianych schodów jest jedną z najbardziej opłacalnych opcji podłogowych.

Oczywiście nie uzyskasz tego samego wyglądu i wrażenia, co podłoga z desek z litego drewna za znacznie niższą cenę

Kompozytowe podłogi drewniane

Z kompozytową podłogą drewnianą, otrzymujesz to, co najlepsze z obu światów; otrzymujesz elegancję podłogi z litego drewna i komfort winylowej warstwy wierzchniej. Ten rodzaj podłogi jest najbardziej popularnym wyborem wśród właścicieli domów. Z kompozytową podłogą drewnianą, górna warstwa jest zwykle wykonana z polichlorku winylu o wysokiej gęstości (HDPVC) lub gumy. Korzyści z kompozytowej podłogi drewnianej są takie, że jest ona bardziej trwała niż winyl, jest czystsza niż laminat, jest odporna na plamy i jest bardziej higieniczna, ponieważ może być łatwo czyszczona wodą. Jedynym minusem jest to, że nie jest tak ciepła i przyjazna jak podłoga z desek z prawdziwego drewna.

Istnieje wiele sposobów na włączenie podłogi z desek drewnianych do wystroju domu. Możesz zainstalować ją na ziemi, aby stworzyć pokład lub patio. Możesz również zainstalować ją w korytarzu, aby stworzyć eleganckie wejście. Można również zainstalować go w piwnicy, aby stworzyć przytulny i zachęcający den. Jeśli chcesz zainstalować podłogę z desek drewnianych w swoim domu, ale nie wiesz, gdzie zacząć, możesz skorzystać z informacji zawartych w tym artykule, aby poprowadzić Cię przez proces.

Porady dotyczące instalacji

Zanim zaczniesz instalować podłogę z desek, będziesz chciał dokładnie wyczyścić podłoże. Użyj produktu przeznaczonego do czyszczenia podłóg, takiego jak Resolve 18 Floor Cleaner lub Degrease to Remove Grime & Oil, aby usunąć wszelkie zabrudzenia i smary z podłoża. Jeśli nie wyczyścisz podłoża prawidłowo, podłoga z desek będzie się łatwo rysować i będzie trudna do czyszczenia.

Następnie trzeba będzie wyciąć odpowiedni rozmiar podłogi z desek dla domu. Możesz przyciąć podłogę z desek, aby pasowała do każdego pomieszczenia w domu. Jednakże, jeśli chcesz zainstalować podłogę z desek drewnianych w korytarzu lub piwnicy, należy upewnić się, że podłoga z desek jest co najmniej 6 cali szersza niż ściany, tak aby deska nie poruszała się, gdy ludzie chodzą po niej.

Wnioski


Podłoga z prawdziwych drewnianych desek jest droga i wymaga dużo czasu i wysiłku, aby ją zainstalować. Jednakże, z odpowiednimi narzędziami i technikami, możesz zainstalować podłogę z desek w weekend. Jeśli szukasz najlepszych i najbardziej opłacalnych podłóg z desek drewnianych, możesz wypróbować twarde drewno lub laminowane podłogi z desek.

Te rodzaje podłóg z desek są produkowane przy użyciu produktów z twardego drewna lub inżynierii drewna twardego, co czyni je znacznie bardziej trwałymi niż podłogi z desek z prawdziwego drewna. Wszystkie te rodzaje podłóg z desek są bardzo podobne pod względem instalacji i wyglądu, ale podłogi z twardego drewna i laminatu kosztują o wiele mniej niż podłogi drewniane, dlatego są bardzo popularne (https://edal-podlogi.pl/podlogi-z-deski-warstwowej/).

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.